ПОДІЛИТИСЯ

До Громадської приймальні УГСПЛ у Дніпрі щомісяця звертаються десятки переселенців з одним питанням: чи є можливість отримати компенсацію за зруйноване житло або допомогу від держави на придбання нового, адже, їхнє власне житло залишилось на окупованій території, зруйноване або розграбоване мародерами.

На сьогодні в Україні діє кілька програм, але кожна з них має свої підводні камені.

Приміром, регіональна програма «Доступне житло» передбачає, що 50% вартості квартири сплачує держава, а іншу половину – переселенці. Потрібну суму треба сплатити одразу і для більшості українців, які втратили свої статки, це захмарні суми. За цією програмою у Дніпропетровській області лише 4 родини змогли придбати своє житло тоді, як всього на території області проживає понад 77 тис. переселенців.

Програма «Власний дім» передбачає допомогу держави у реконструкції та будівництві житла в сільській місцевості. Але переселенці повинні бути зареєстровані та офіційно працевлаштовані у селі.

Ще одна програма по забезпеченню тимчасовим житлом ВПО передбачає, що роботи з реконструкції, будівництва та ремонту житла державний та місцеві бюджети ділять 50 на 50. Але для цього у місті чи регіоні повинна бути власна відповідна програма. Але ні в Дніпрі, ні в області таких програм не існує.

Поки найбільш успішною виглядає Постанова Кабміну №280, за якою переселенці отримують від держави грошову компенсацію на придбання власного житла. Але щоб скористатися цим правом ВПО має бути учасником бойових дій, – правозахисниця Наталья Кожина

Детальніше – дивіться у відео за посиланням.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут