ПОДІЛИТИСЯ

Правозахисники нерідко стають свідками історій, від яких волосся стає дибки. В нашому випадку це халатність військової частини, яка призвела до того, що колишній захисник опинився без засобів до існування! І якби не старенька мати та її пенсія –  пішов з простягнутою рукою. А все – через недбалість працівника військової частини, який вніс особисті дані бійця в електронну базу з помилкою. Але усе по порядку…

Сергій Макогон, колишній артилерист 40-ї бригади звернувся до Правозахисної групи «СІЧ» у повній безвиході. Військовий зіштовхнувся з тим, що медична комісія категорично відмовила йому в інвалідності. У запеклих боях під Волновахою Сергій отримав сильну контузію та травми, після чого у нього почалися проблеми зі здоров’ям. До цього додалися ще й надмірні фізичні та психологічні навантаження, і переохолодження. Після повернення із зони бойових дій стан Сергія уже був настільки складний, що про повернення до роботи маляром не могло бути й мови. Постійні виснажливі мігрені, болі у попереку, значне погіршення артикуляції, уваги та пам’яті призвели до майже повної втрати працездатності.  39-річний чоловік, батько двох дітей, вперше усвідомив, що йому необхідно оформити інвалідність, аби отримувати хочу якусь державну допомогу.

Однак попри купу медичних висновків, довідок та діагнозів, один за одного дошкульніших, МСЕК уперто не визнавала навіть 3-ї групи інвалідності. З одного боку, через важкий стан Сергій не міг працювати та забезпечувати рідних, а з іншого – не міг отримати соціальну пенсію за інвалідністю та гарантовані пільги на оздоровлення. У такій ситуації він звернувся до правозахисників.

Спершу юристи зібрали докази, що стан здоров’я військового погіршився після військовою служби, допомогли влаштувати стаціонарне лікування та проконсультували, як правильно спілкуватись з лікарями: не скаржитися на «все болить», а звертати увагу саме на ті захворювання, які призвели до втрати працездатності. Також правозахисники «СІЧі» не забули скласти скаргу на рішення медико-соціальної експертної комісії. І як результат – призначення Сергію 3-ї групи інвалідності. Нарешті, після довгих місяців поневірянь, чоловік може розраховувати на виплати! Однак радість виявилася передчасною. Військовий не може отримати соціальну пенсію, оскільки військова частина зробила помилку у його повному імені. Минуло цілих півроку – і навіть попри клопотання правозахисників, її досі не виправили. Колишній захисник не отримує жодної допомоги держави, яку захищав зі зброєю в руках.

Коментар координатора громадської приймальні УГСПЛ у Дніпрі Наталі Кожиної:

Ситуація Сергія – це випадок кричущої безвідповідальності. За нашим клопотанням помилку військова частина таки виправила, але лише у паперових документах. В електронній базі – вона лишилася! Ця помилка коштує Сергію надто дорого: дорослий чоловік, колишній захисник живе на мамину пенсію, це просто неприпустимо! Ми порадили військовому звернутися на гарячу лінію Міноборони і там йому пообіцяли провести службове розслідування. Сподіваємося, що у найближчий час ситуація зміниться і людина отримає соціальну пенсію від держави.

#Права людини #військовий #інвалідність #бюрократія #NorwegianRefugeeCouncil #NRC #ПрямуємоРазом

 

 

1 коментар

  1. Когда государству нужно было, многих мужчин без разговоров мобилизировали, а теперь такие как герой статьи – отработанный и никому не нужный материал. Гребли тогда всех под одну гребёнку, даже тех, у когда и на момент мобилизации уже были проблемы со здоровьем. Теперь выясняется, что болезнь пришла в армию с солдатом, а не приобретена в ней. Тут и добавить нечего, государство – жрущая машина, которая съест и не подавится. Позор президенту и прошлому, и нынешнему.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут