ПОДІЛИТИСЯ

Правда ховається у дрібницях, тому ігнорувати найменші порушення з боку державних органів означає дозволити їм чинити ще більші  беззаконня. Ми рідко замислюємося, що серед внутрішньо переміщених осіб є громадяни інших держав, які зіштовхуються ще з більшими труднощами та несправедливістю в органах державних служб.

Приміром, ситуація громадянки Вірменії, ВПО, яка звернулась за допомогою до юристів Приймальні УГСПЛ у Дніпрі. Жінка зіштовхнулася з грубим порушенням її прав Міграційною службою.

Ріку тому пані Наіра отримала новий паспорт в посольстві Вірменії, на який потрібно було поставити відмітку у Міграційній Службі. До цього державного органу жінка й звернулася за місцем фактичного проживання у Дніпрі.

Чиновники Новокодацького відділу ГУ ДМС жінці відмовили, пояснивши, що не можуть перевірити законність надання їй дозволу на імміграцію в Україну, оскільки частина Донецької області є окупованою. Її попросили надати документи, що стали підставою отримання дозволу на імміграцію. Це є грубим порушенням її прав, адже жоден чиновник не має права вимагати будь-яких посвідок з окупованих територій.

Коментар юристки Громадскої приймальні УГСПЛ на базі ГО «Правозахисна група «СІЧ»:

«Вважаємо це грубим порушенням прав жінки, оскільки згідно ст. 26 Конституції України,  іноземці користуються тими ж правами і свободами, що й громадяни України. По-друге, оформлення подібних документів повинен здійснювати орган Міграційної служби за місцем фактичного проживання ВПО. В нашому випадку це Дніпро».

Юристи направили скаргу до Центрального офісу Міграційного служби, який визнав порушення з боку своїх представників і зобов’язав їх виправити ситуацію. В результаті через 7 місяців боротьби жінка отримала потрібну позначку у паспорті.

Рекомендації правозахисників:

  1. Обов’язково звертайтеся до державних органів письмово.
  2. Дочекайтеся офіційної відповіді.
  3. Не затягуйте час.
  4. Якщо бачите, що ваші права порушені, звертайтеся до правозахисників.

Контакти Громадської приймальні УГСПЛ у Дніпрі: 0687620009, 0959033361

#Права_людини_в_дії #ВПО #іноземець #ДМС #паспорт #правозахисники #USAID #usaidUkraine

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут