ПОДІЛИТИСЯ

«З 21 травня пільгові перевезення здійснюються цілодобово без обмежень у кількості пасажирів пільгової категорії» – йде мова в рішенні Спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня.

Не пройшло і десяток акцій від ветеранів, як Дніпровська міська рада вирішила скасувати рішення своїх протоколів, які відверто порушували права пільгових категорій. Нагадаємо коротко, що саме через протоколи спеціальної комісії з НС, в яких було обмежено користування безкоштовним проїздом по пільговій системі,  водії багатьох АТП дозволяли собі хамське ставлення до ветеранів і членів родин загиблих. Були випадки, коли і дітей висаджували, які мали посвідчення членів родини загиблого. Найактивнішими в акціях протесту проти водіїв та АТП виступали саме ветерани – були і мирні мітинги, де просто просили звільнити водія, який побив ветерана, були і такі випадки, коли ветерани не витримували натиску і давали здачу, чим ще більше посилювали негативне ставлення байдужої до теми війни частини суспільства до себе

– Після нашої першої акції в тупіку на Тополі, коли побили нашого бійця, був ще один випадок, коли мене набрав ветеран з 74ї бригади,  і розповів, як дитину загиблого попросили вийти. А потім так сталося, що і його самого, але коли він викликав поліцію, то водій вже поїхав. Врешті, він набрав мене за кілька днів і сказав: «я набив йому лице, але він таки вибачився». Розумієте, мені своє діло треба робити, я просто вирощую рослини і продаю. Через поранення на війну вже не можу, але я хочу жити нормальним життям і мати хоч трохи поваги від людей, яких я захищав, – розповідає громадська діячка та менеджерка з комунікацій Правозахисної Групи “СІЧ”, Катерина Леонова

Останньою краплею, точніше двома – був випадок, коли мама загиблого ветерана полку Дніпро-1, Галина Кузьменко, почула від водія фразу: «Едет она на встречу с покойниками» після того, як вона намагалася достукатися до совісті водія, який хотів викинути її з маршрутки №113 в центрі Дніпрі. А другий випадок трапився днями з відомим військовим капеланом та волонтером, Дмитром Поворотним, водій вже іншого маршруту показав свою зневагу і знову образив учасника бойових дій. Щоправда, вже наступного дня той же водій публічно у відео вибачився за своє хамство.

Можливо, саме цей останній випадок  переконав остаточно міську владу в тому, що далі ситуація буде постійно погіршуватися, а в час війни громадянські сутички є небезпечними і розхитують і без того виснажене війною та рівнем захворюваності українське суспільство.

Отже, скасування заборони пільг, хоч майже і під кінець встановленого карантинного обмеження у Дніпрі, є правильною і найбільш притомною позицією місцевої влади.

Дякуючи, в першу чергу, ветеранській спільноті, яка змогла згуртуватися навколо проблеми, яка зачепила їх гідність і безпеку життя в соціумі, а також – родинам загиблих, ми бачимо, що проблема системності у захисті прав існує і дуже часто, навіть без судів, можна вирішувати питання порушення закону.

Ознайомитися з рішенням комісії можна за посиланням:

 https://cutt.ly/db3zou4

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут