ПОДІЛИТИСЯ

До Громадської приймальні УГСПЛ у Дніпрі звернулися вимушені переселенці з Павлограду. З початку року їм втричі підвищують плату за проживання у модульному містечку. Якщо до січня за комунальні послуги за одну людину доводилося платити 550 грн., то тепер – уже 1850 грн!

«У містечку, здебільшого, проживають люди літнього віку, багатодітні сім’ї та люди з інвалідністю. Тобто, усі хто не може дозволити собі винаймати житло за ринковою ціною. І якщо раніше, оплата була помірною і половина вартості комунальних послуг компенсувалася з місцевого бюджету, то тепер абсолютно незрозуміло, звідки з’явилися такі «дикі» цифри», – коментує правозахисниця Наталья Кожина.

Ми відправили запити до Павлоградської міської ради з вимогою пояснити причини такого різкого підвищення плати за проживання. Для багатьох переселенців це фактично означає втрату даху над головою, адже жодна родина не зможе оплачувати по 5-8 тисяч гривень за житло на місяць.

У містечку для переселенців проживає наша підзахисна Мирослава Мирна, переселенка та учасниця бойових дій на Сході, мати трьох дітей. Її житло зруйноване мародерами, а сама Олександра за свою проукраїнську позицію потрапила у «розстрільні» списки бойовиків. Колишня телеграфістка ледве зводить кінці з кінцями, утримуючи дітей та маму, а тепер їй доведеться платити за житло – 9250 грн. на місяць! Лише зараз, після піврічної тяганини по кабінетах чиновників, у неї прийняли документи на отримання грошової компенсації на житло, на яку вона має право як переселенка-учасниця бойових дій.

Після консультації правозахисників мешканці модульного містечка вирішили написати колективне звернення до мерії з проханням переглянути тарифи. Адже нововведення торкнеться близько 300 людей.

Захід проведений в рамках програми USAID «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

#Права_людини_в_дії #ВПО #переселенці #тарифи #USAID #УГСПЛ#СІЧ #Дніпро

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут