ПОДІЛИТИСЯ

#Юрист_консультує.

Саме з таким запитом до юристів Громадської приймальні УГСПЛ на базі ПГ «СІЧ» звернулися  переселенці, які мешкають в соціальному гуртожитку Павлограду. Вони отримали рахунки за послуги з опалення, яким не користувалися, адже в гуртожитку ще не проживали.

Ключі від кімнат родинам переселенців видали наприкінці грудня минулого року. Деякі ж родини заселилися у соціальне житло в січні та лютому 2020-го. Однак, усім без винятку надійшли платіжки за опалення, нараховані з початку опалювального сезону.

«Це різні суми: від 5 тисяч грн. та вище», – кажуть переселенці та обурюються, чому повинні платити за послуги, які не отримали.

Серед сімей, які звернулися до правозахисників – найбільш незахищені категорії постраждалих від війни: родини з багатодітними дітьми, матері-одиначки та люди з інвалідністю.

«Ми підготували в інтересах переселенців заяву до «Павлоградтеплоенерго» з проханням перерахувати та списати борг, адже на період надавання послуг в гуртожитку вони не проживали. Якщо ж їм відмовлять, тоді будемо оскаржувати це рішення в суді», – прокоментувала юристка Громадської Приймальні УГСПЛ у Дніпрі @Віталія Серебрянська.

У Павлограді, в рамках інформаційної сесії, юристки Січі Віталія Серебрянська та Ксенія Онищенко розповіли, як вимушеним переселенцям захистити свої права у сфері комунальних послуг, освіти, а також – як змінити виборчу дільницю для голосування у місцевих виборах. Деталі ось тут –  https://bit.ly/31LY6tP

Публікація підготовлена в рамка проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії».

#ПерехіднеПравосуддя #TransitionalJustice #ВПО #переселенці #ЗбройнийКонфлікт #Павлоград #USAIDukraine #ПраваЛюдини #Права_людини_в_дії

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут