ПОДІЛИТИСЯ

В серпні наші правозахисники відвідали ще два міста прифронтової зони на Сході України для того, щоб зустрітися з місцевою громадою і органами місцевого самоврядування: Станиця-Луганська і Щастя.

Другий етап проекту «Посилення спроможності членів громад впливати на органи місцевого самоврядування в містах прифронтової зони України» за підтримки Фонду розвитку демократії Посольства США пройшов також насичено: містяни, серед яких і представники ВЦА і ОМС, готувалися до зустрічей заздалегідь, знаючи про попередні зустрічі у Донецькій області.

Після презентації офіційної частини проекту та роздачі матеріалів від організації, учасники перейшли у опитувальний “наступ”: як налагодити побут і отримати необхідну від місцевої влади підтримку, а також питали, чому одні органи влади більш активні, а наприклад керівник їх ВЦА не «йде на зустріч»?

Учасники зустрічі зізналися, що хочуть зрозуміти схему розподілу бюджету у області, чому ніхто не спитав думки містян, коли обирали місто, яке стане районним центром. Неабияк цікавило присутніх, як складеться доля їхніх міст надалі при тих політичних реаліях, які зараз спіткали країну і коли врешті влада зверне увагу, якої вони гідні.

Тренінги, які відбудуться вже у вересні, мають на меті навчити учасників правовим інструментам втілення громадських ініціатив в умовах введення військово-цивільних адміністрацій та досить несистемної законодавчої бази, що має забезпечувати права українців, які мешкають у безпосередній близкості до лінії розмежування.

Організатори Наталія Кожина, Олександр Соболь та Дмитро Рева наостанок наголосили на тому, що країна, яка знаходиться сім років у стані війни має більше уваги приділяти життю таких міст. А в майбутньому треба законодавчо виокремлювати таке поняття як прифронтове місто.

«Для них має бути створено окремий статус у нормативно-правовому полі. Треба враховувати, що проблематика там абсолютно особлива. Після зустрічей ми переконалися в інфраструктурних проблемах цих міст, пов’язаних з відсутністю фінансування, і готові навчити учасників, яка правильно відстоювати свої права і досягати успіхів у своїх ініціативах», – Дмитро Рева.

В межах проєкту «Посилення спроможності членів громад впливати на органи місцевого самоврядування в містах прифронтової зони України» за підтримки Фонду розвитку демократії за підтримки Посольства США

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут