ПОДІЛИТИСЯ

25 серпня набрав чинності Закон України  щодо правового статусу іноземців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України. Тож лишається рівно три місяці на те, щоб іноземці та особи без громадянства могли звернутися до Міграційної служби із заявою про видачу посвідки на тимчасове проживання в Україні. Цей документ стане і підставою для отримання громадянства.

Закон стосується іноземців та осіб без громадянства, які надавали інструкторську (стрілецьку, тактичну, медичну, радіотехнічну, вибухотехнічну та іншу) допомогу підрозділам ЗСУ та іншим військовим формуванням, які були залучені до проведення АТО та захищали національну безпеку і оборону для стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Також Закон стосується і добровольчих формувань, які були утворені для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Отримавши посвідку на тимчасове проживання, іноземці-захисники вважаються такими, які перебувають на території України на законних підставах, навіть, якщо термін дії паспортного документа у них скінчився або він підлягає обміну.

Два місяці тому, до юристів Правозахисної групи «СІЧ» звернувся доброволецьз Грузії, який після розірвання контракту втратив законні підстави перебування в Україні. Міграційна служба поставила у його паспорті штамп про примусове залишення країни, тож він звернувся за порадою до правозахисників

«У таких випадках, коли  закінчився термін законного перебування в Україні, іноземець-захисник повинен залишити територію України на 90 днів. Після цього він може повернутися на законних підставах іі скористатися правом на тримання посвідки на тимчасове перебування», – коментує юристка дніпровської Громадської приймальні УГСПЛ Марина Кіптіла.

Для отримання довідки на тимчасове перебування іноземці та особи без громадянства  можуть подавати паспорт, термін дії якого закінчився або який підлягає обміну. Однак, важливо, що вони можуть звернутися до центрального органу виконавчої влади за посвідкою лише протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом, тобто, до 25 лютого 2020-го року.

Підставою для видачі посвідки є заява іноземця або особи без громадянства, подання Міноборони, або клопотання командира підрозділу ЗСУ чи інших військових формувань, правоохоронних органів, які виконували завдання АТО, та здійснювали  стримування збройної агресії РФ на Сході. У разі письмової відмови у наданні такого подання чи клопотання, іноземець може звернутися до суду.

Якщо у вас виникли будь-які питання щодо отримання посвідки на тимчасове перебування в Україні іноземцям-захисникам, телефонуйте до Приймальні УГСПЛ у Дніпрі при Правозахисній групі «СІЧ»:

МТС: 095 90 333 61
KS: 068 762 000 9

Публікацію підготовлено в рамках співпраці з Норвезькою радою у справах біженців в Україні (NRC)

#Правовий_захист #іноземці #особи_без_громадянства #захисники #нрс #Прямуємо_разом #NRC

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут