ПОДІЛИТИСЯ

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №2045-1 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції”. За його ухвалення проголосував 321 депутат.

Законопроєкт має на меті дотримання правової та соціальної справедливості для кожного учасника бойових дій російсько-української війни.

У пояснювальній записці зазначається, що надалі Верховна Рада України та Кабінет міністрів України «почнуть впроваджувати політику перегляду пільг за статусами ветеранів війни та надавати допомогу за рахунок державних коштів у окремо визначених випадках. Розуміючи всі ризики, команда депутатів готова зробити все можливе для того, щоб добровольці без статусу, яких за експертними оцінками близько 3000 осіб, отримали законне право на статус “учасник бойових дій”.

Зокрема, проєктом пропонується додати до переліку учасників бойових дій осіб, які добровільно захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і безпосередньо виконували бойові завдання АТО в районах її проведення не менше ніж 30 календарних днів (незалежно від перерв), у взаємодії із Збройними силами України, МВС, Національною поліцією, Нацгвардією України, СБУ та іншими законними військовими формуваннями та правоохоронними органами.

Водночас пропонується не поширювати цей статус на працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь у забезпеченні проведення АТО, а також осіб, які добровільно забезпечували проведення АТО (у тому числі здійснювали волонтерську діяльність).

Крім того, у проєкті закону пропонується встановити механізм надання статусу учасника бойових дій таким добровольцям та встановлюються відповідні підстави. Також передбачається поширення відповідних державних соціальних пільг та гарантій на цих осіб та членів їх сімей.

«Статус УБД не буде надаватись за участь в ООС. Обов’язкова умова для надання статусу: безпосередня участь в АТО з обов’язковим перебуванням в районах проведення АТО не менше 30 днів (можна з перервами). Є можливість позбавлення статусу, якщо буде виявлено, що особа подала сфальсифіковані документи», – написала у себе на сторінці депутатка від партії «Голос» Леся Василенко.

Вона додала, що у законопроекті додається можливість автоматичного набуття статусу УБД добровольцям, які мали статус особи з інвалідністю внаслідок війни,але втратили групу інвалідності внаслідок повторного огляду МСЕК.

Повний перелік документів, які потрібно подати для отримання статусу УБД: https://legal100.org.ua/zakonoproyekt-yakiy-nadast-status-…/

«Над проектом працювали волонтери, ветерани, добровольці та представники МінВету. Правда, потім його поцупили слуги і презентували як альтернативний… Наступний етап – узаконити парамедиків, капеланів, військових лікарів – добровольців. Дякуємо кожному , хто воював, захищав, боронив, звільняв українську землю», – прокоментувала депутатка від партії «Солідарність» Ірина Геращенко.

Депутатам дається 7 днів для внесення поправок до другого читання.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут