ПОДІЛИТИСЯ

Сьогодні Президент Володимир Зеленський наклав вето на закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості”.

Ще у липні 15 правозахисних організацій, серед яких ГО «Правозахисна група “СІЧ”» звернулися з відкритим зверненням до Президента з проханням ветувати Закон, який, на їхній погляд, порушує права людини.

«Ухвалений закон – наруга над принципами права і просто над здоровим глуздом. Примусова хімічна кастрація не убезпечує від скоєння таких злочинів. Геть незрозуміло, як можна застосувати це покарання до всіх злочинців, що скоїли статеві злочини проти неповнолітніх, якщо тільки частина з них має психічний розлад «педофілія», який визначений міжнародним класифікатором хвороб як «розлад сексуальної переваги» , тоді як решта злочинців не мають цього психічного розладу?!», – йдеться у зверненні.

Нагадаємо, 11 липня Верховна Рада ухвалила в першому читанні Закон  №6449, яким посилила відповідальність за зґвалтування та розбещення неповнолітніх, ввівши примусову хімічну кастрацію. Тобто покарання полягало у примусовому введенні засудженим антиандрогенних препаратів з хімічних речовин, що зменшують лібідо та сексуальну активність. Передбачалося, що примусова хімічна кастрація буде застосовується до осіб з 18 років до 65 років.

Ухвалений закон, на думку правозахисників, порушує низку міжнародних договорів, зокрема, Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод. Також він суперечить Кримінальному кодексу України, жодна стаття якого не містить безальтернативної санкції. Також це порушення ст. 61 Конституції України, згідно з якою юридична відповідальність особи має індивідуальний характер. Багато питань і до встановлення публічного реєстру педофілів.

«У Законі йдеться створення та ведення публічного реєстру педофілів, проте не зрозуміло, хто матиме змогу знайомитися з інформацією і як він працюватиме. Тобто, у нашому  суспільстві це може вилитися у самосуди», – коментує аналітик ГО «Правозахисна група «СІЧ» Віктор Філатов.

Закон повернули депутатам на допрацювання, тож сподіваємося, що нова редакція врахує рекомендації правозахисників.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут