ПОДІЛИТИСЯ

Сьогодні у Дніпровському Музеї АТО презентували «мандрівну» виставку «Геть руки від ворожої Москви», яка присвячена борцям за незалежність України, відомим дисидентам, членам Української Гельсінської Групи. Експозицію можна побачити протягом квітня, а вхід на неї вільний.

Світлина від Правозахисна Група "СIЧ".

Виставка розповідає про історію українського правозахисного руху 1970-80-х років та містить документи й фотографії з особистих архівів дисидентів та музейних фондів. Експозицію створили за підтримки Інституту національної пам’яті та Музею шістдесятництва.

Найбільше вражають спогади самих дисидентів. Марія Засіменко у 10 років стала учасницею повстантського руху, а в 15 – була засуджена до сталінських таборів за відданість Україні! Під час відкриття виставки їй вручили орден княгині Ольги 3 ступеню.

Світлина від Правозахисна Група "СIЧ".

А Орина Сокульська, дружина відомого українського поета та правозахисника Івана Сокульського поділилась спогадами про те, як важко було листуватися із чоловіком через тотальну цензуру. Тоді дружини дисидентів прив’язували на листівки польові трави, щоб бодай цим нагадати про рідну землю. За опозиційну та проукраїнську діяльність Іван Сокульський був тричі засуджений і провів у таборах майже 20 років.

Виставка розповідає біографії більше 60-ти українських дисидентів.
На ній побувала наша Віталія Серебрянська.
Фото: Наталя Кудрявцева

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут