ПОДІЛИТИСЯ

Краматорський міський суд зобов’язав ДТЕК сплатили колишній полоненій  зарплатню за майже рік у полоні.

Валентина Бучок працювала електромонтеркою на ДТЕК «Донецькобленерго»  у  Донецьку. Її схопили у полон просто на вулиці посеред робочого дня. Приводом для звинувачень у шпигунстві стали… фото житлових будинків на телефоні.

За іронією долі 3 лютого 2016 року, у день арешту, Валентина направлялася до головного офісу ДТЕК за відповідями на свої чисельні запити про те, що працювати у Донецьку стало небезпечно. Зокрема, вона не приховувала свою проукраїнську позицію і скаржилась, що їй погрожують. Але до офісу так і не дійшла.

«Просто на вулиці мене затримав невідомий чоловік. Мене посадили на заднє сидіння авто, пристебнули руки наручниками назад і привезли до Ворошиловського районного відділка міста Донецька. Мене допитували, не знімаючи пакета з голови близько 20-ти годин, били по голові, звинувачували у шпигунстві, погрожували фізичною розправою. На другому допиті проти моєї волі запросили канал «Росія 24» і робили зйомку, в ході я відверто заявила, що займаю проукраїнську позицію». Маріонетковий суд засудив 52 Валентину до 17 років позбавлення волі.

11 квітня Краматорський міський суд встановив, що, перебуваючи у полоні, Валентина Бучок намагалася зв’язатися з керівництвом ДТЕКу, однак вони на зв’язок не виходили та її долею не цікавилися. У полоні у Валентини погіршився стан здоров’я, у зв’язку з чим після обміну вона неодноразово лікувалася та робила операцію.

Суд також встановив, у період полону Валентина не виконувала своїх трудових обов’язків не з власної волі, а у зв’язку насильницьким утриманням у місцях позбавлення волі незаконними збройними формуваннями. Він зобов’язав підприємство сплатити Валентині зарплату за майже рік перебування у полоні та провести службове розслідування.

Коментар юриста Громадської приймальні УГСПЛ у Дніпрі Володимира Плетенка:

Ми посилалися на на статтю 119 КЗпП України, яка гарантує збереження місця роботи та середнього заробітку, яку сьогодні застосовують до полонених військовослужбовців. Тут ми говорили про принцип аналогії, які має застосовуватися за відсутності законодавства. Таким чином, підтримавши наші позивні вимоги, суд дав можливість іншим цивільним полоненим використовувати цю норму закону у захисті своїх прав.»

Правозахисникам вдалося довести суді, що Валентину Бучок схопили у полон саме під час виконання нею своїх посадових обов’язків, адже роботодавець почав це заперечувати. Також він не виконав ухвали суду  про витребування документів – службового журналу, посилаючись на те, що не має до нього доступу.

Тепер у підприємства є місяць, щоб подати апеляцію. Однак юристи Правозахисної групи «СІЧ» налаштовані оптимістично та готові йти до остаточної перемоги  у суді вищої інстанції. Робота юристів у цій справі відбувається за підтримки Центру стратегічних справ УГСПЛ.

#Права_людини_в_дії #полон #Перехідне_правосуддя #УГСПЛ#USAIDukraine #Дніпро #СІЧ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут