ПОДІЛИТИСЯ

6 червня у Павлограді відкрили гуртожиток для переселенців, куди заселили 42 людини. Одна з них – переселенка з Донецька Олександра Підгорна. Ще навесні 2015 року вона разом з трьома дітьми та мамою виїхала з окупованої території у Павлоград і майже одразу заключила контракт із ЗСУ, адже в цьому бачила своє покликання.

Олександра служила радіотелеграфісткою, а потім — перейшла в піхоту, в мінометну батарею. Пережила запеклі бої на Світлодарській Дузі та в Троїцькому. Однак через півтора роки контракт довелося розірвати, адже діти потребували її підтримки. З тих пір Олександра з дітьми та мамою мешкала у модульному містечку для переселенців у Павлограді.

Юристи ГО «Правозахисна група «СІЧ» неодноразово звертали увагу місцевих чиновників, що умови, в яких проживає багатодітна родина захисниці вкрай незадовільні. Взимку через різке підвищення платні за комунальні послуги Олександрі приходили платіжки по 7,5 тисяч гривень на місяць! Тоді правоазхисники оббивали пороги чиновників разом з бійчинею – щоб, попри бюрократичну тяганину поставити її на квартирний облік і це вдалося.

Тоді ж юристам «СІЧі» пообіцяли, що родину Олександри поселять у новому соціальному гуртожитку для переселенців у Павлограді, який буде реконструйований коштом уряду Німеччини. І от 6 червня Олександра отримала ордер на проживання в одній із відремонтованих квартир.

Варто сказати, що це тимчасове житло, а Олександра має право на  грошову компенсацію від держави на придбання власного житла. Це право гарантує Постанова №280 КМУ від 18 квітня 2018 р, якою з державного бюджету виділяються субвенції місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації для ВПО, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

А це означає, що тепер у Олександри є всі шанси отримати грошову компенсацію на власну квартиру. І уже в цю п’ятницю, 5 червня, спеціальна комісія міськради розглядатиме квартирне питання учасниці бойових дій. Правозахисники і надалі допомагатимуть Олександрі. Вона – єдина у Павлограді переселенка, яка захищала Україну від російського агресора на Сході країни.

Матеріал підготовлений в рамках Програми USAID Ukraine – USAID Україна «Права людини в дії», яка проваджується Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ

#Права_людини_в_дії #ВПО #модульне_містечко #Павлоград#USAIDukraine #УГСПЛ #СІЧ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут