ПОДІЛИТИСЯ

1 жовтня Дніпровський окружний адміністративний суд став на бік екс-полоненого Владислава Локтіонова, якого військова частина звинуватила у дезертирстві.

41-річний Владислав з Дніпра пішов добровольцем на Схід і служив розвідником-кулеметником 92-ї механізованої бригади. Після року служби він потрапив у полон до незаконного угруповання ЛНР, де пробув рік та вісім місяців, пережив жахливі тортури, отримав важке захворювання та інвалідність. Військова частина одразу звинуватила бійця у дезертирстві та автоматично позбавила усіх виплат за час полону.

Владислав звернувся до суду і за допомогою наших юристів – Volodymyr Pletenko та Александр Кадиевский – довів, що він – не дезертир.

Одним з основних аргументів на захист екс-заручника були результати службової перевірки контррозвідки СБУ. У спецслужб не виникло жодних претензій до Владислава, на підставі чого він зміг отримати обіцяну державою допомогу у 100 тисяч гривень.

Найбільше наших юристів обурило те, що прокуратура Луганської області, яка, відкрила кримінальне провадження проти Локтіонова, за 2.5 роки не провела жодної процесуальної дії. А це значить – не допитала жодного свідка, не провела жодного слідчого експерименту і навіть не поспілкувалася із головним підозрюваним. Усе це у комплексі вказувало на те, що справа «шита білими нитками».

Відстоювання доброго імені та повернення виплат було для Владислава принциповим, адже він – батько-одинак і самотужки виховує 6-річного сина. У найважчі хвилини полону, коли Владислав був за крок до смерті, саме думка про сина врятувала його. Тому так важливо було виправдати себе.

«Приємно, що суддя прийняла до уваги наші докази, адже, як показує судова практика, у 80 % подібних справ судді схиляються на бік військових частин, – коментує юрист Volodymyr Pletenko. – Нам вдалося оскаржити один з пунктів наказу про звільнення військового – де його визнали таким, що «самовільно залишив військову частину». А це означає, що Владислав має отримати виплати».

P.S. Військова частина уже заявила, що подасть апеляцію. Однак у цій боротьбі ми готові йти з Владиславом до кінця.

P.P.S. Європейський Суд з прав людини прийняв скаргу, яку склали наші адвокати, на захист Владислава Локтіонова щодо порушень Конвенціі про права людини під час його перебування у полоні. (Ст. 3 – Заборона катування, ст. 5 – Право на свободу та особисту недоторканість).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут