ПОДІЛИТИСЯ

Чи можна отримати правовий захист за тисячі кілометрів від України, включаючи відшкодування моральної та матеріальної шкоди? Хто відповість за зруйноване майно під час військової агресії, покалічене здоров’я та довгі місяці у полоні?

Про це і не тільки говорили з майбутніми юристами-міжнародниками в Університет митної справи та фінансів юристи ГО «Правозахисна група «СІЧ», на базі якої працює Громадська Приймальня УГСПЛ у Дніпрі. Темою зустрічі-лекції була «Практика Європейського суду з прав людини як джерело національного права».

Студенти дізнались про алгоритм звернення до Європейського суду з прав людини від юриста Володимир Плетенко. На реальному прикладі зі своєї практики він розповів про справу колишньої полоненої ДНР Валентина Бучок. У її випадку було порушено право на свободу пересування; мало місце незаконне позбавлення волі, катування та втрата майна. Юрист розповів, що жінка, яка провела у полоні ДНР майже два роки, завдяки ЄСПЛ, може отримати компенсацію від країни-агресорки.

Координатор ГО «Правозахисна група Січ» Наталья Кожина акцентувала, що суть роботи правозахисників – це відновлення порушених прав. Задля цього ми використовуємо усі можливі правові інструменти, включаючи і звернення до Європейського суду з прав людини.

Експерт-правознавець ГО «Правозахисна група Січ» Виктор Филатов розповів, як практика Європейського суду з прав людини впливає на національну судову систему. В умовах перехідного правосуддя це сприяє встановленню істини та моральній і майновій сатисфакції. До того ж практика ЄСПЛ є додатковою гарантією захисту прав громадян України.

Чому подібні зустрічі важливі? На думку правозахисників, це не лише правова просвіта майбутніх юристів, прокурорів, адвокатів та судів, але й зміна їхнього світогляду. Можливість показати, що кожен з них при бажанні може стати рушієм позитивних змін у розбудові правової держави.

#Права_людини_в_дії #Перехідне_правосуддя #УГСПЛ#USAIDukraine#Дніпро #СІЧ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут