ПОДІЛИТИСЯ

Вітаємо з перемогою юристку Громадської приймальні УГСПЛ у Дніпрі Марина Киптилая! Вона довела у суді, що дії Пенсійного Фонду, який заморозив пенсію переселенцю з Донецька, були незаконними. 60-річний Олександр Новосельцев звернувся до правозахисників восени минулого року. Колишній шахтар з Донецька поскаржився, що Пенсійний Фонд області незаконно «заморозив» йому пенсію за майже 4 місяці.

Але усе по порядку. Подружжя Новосельцевих покинули Донецьк ще у 2016-мо році, коли після висловлювань на підтримку України 58-річного шахтаря заарештували прямо на робочому місці. Олександра звинуватили у тому, що він «ворожий коректувальник», водили на допити та погрожували розстрілом. Лише завдяки дружині, яка звернулась до міжнародних правозахисних організацій, чоловіка відпустили у важкому фізичному стані.

Спершу подружжя пенсіонерів переїхало до Покровська Донецької області, а на початку 2018-го – до Дніпра. Олександр Новосельцев одразу подав заяву до Чечелівського відділу Пенсійного фонду для виплати пенсії за місцем проживання, однак установа через «відсутність марок» майже два місяці зволікала з відправленням документів. Так виник борг у 37 тисяч гривень, який Пенсійний фонд відмовлявся сплачувати, бо така процедура, начебто, неврегульована спеціальними підзаконним актами Кабміну.

Коментар юристки Громадської приймальні Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ у Дніпрі Марина Киптилая:

«Суд визнав дії Пенсійного фонду незаконними, адже невиплата нарахованої пенсії – це грубе порушення ст. 46 Конституції України та Європейської соціальної Хартії, яку Україна ратифікувала ще у 2016 році і цим гарантувала громадянам право на соціальний захист. На жаль, це дуже розповсюджена практика, коли Пенсійний фонд “заморожує” пенсії переселенцям. Доводиться у судах доводити незаконність таких дій, і навіть після перемоги в суді держава не поспішає виконувати рішення. Але ми налаштовані дуже рішуче!».

#Правалюдини #переселенці #NorwegianRefugeeCouncil #NRC#ПрямуємоРазом #Дніпро #СІЧ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут