ПОДІЛИТИСЯ

Вітаємо з перемогою юристку Громадської приймальні УГСПЛ у Дніпрі Марина Киптилая! Вона довела у суді, що дії Пенсійного Фонду, який заморозив пенсію переселенцю з Донецька, були незаконними. 60-річний Олександр Новосельцев звернувся до правозахисників восени минулого року. Колишній шахтар з Донецька поскаржився, що Пенсійний Фонд області незаконно «заморозив» йому пенсію за майже 4 місяці.

Але усе по порядку. Подружжя Новосельцевих покинули Донецьк ще у 2016-мо році, коли після висловлювань на підтримку України 58-річного шахтаря заарештували прямо на робочому місці. Олександра звинуватили у тому, що він «ворожий коректувальник», водили на допити та погрожували розстрілом. Лише завдяки дружині, яка звернулась до міжнародних правозахисних організацій, чоловіка відпустили у важкому фізичному стані.

Спершу подружжя пенсіонерів переїхало до Покровська Донецької області, а на початку 2018-го – до Дніпра. Олександр Новосельцев одразу подав заяву до Чечелівського відділу Пенсійного фонду для виплати пенсії за місцем проживання, однак установа через «відсутність марок» майже два місяці зволікала з відправленням документів. Так виник борг у 37 тисяч гривень, який Пенсійний фонд відмовлявся сплачувати, бо така процедура, начебто, неврегульована спеціальними підзаконним актами Кабміну.

Коментар юристки Громадської приймальні Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ у Дніпрі Марина Киптилая:

«Суд визнав дії Пенсійного фонду незаконними, адже невиплата нарахованої пенсії – це грубе порушення ст. 46 Конституції України та Європейської соціальної Хартії, яку Україна ратифікувала ще у 2016 році і цим гарантувала громадянам право на соціальний захист. На жаль, це дуже розповсюджена практика, коли Пенсійний фонд “заморожує” пенсії переселенцям. Доводиться у судах доводити незаконність таких дій, і навіть після перемоги в суді держава не поспішає виконувати рішення. Але ми налаштовані дуже рішуче!».

#Правалюдини #переселенці #NorwegianRefugeeCouncil #NRC#ПрямуємоРазом #Дніпро #СІЧ

2 КОМЕНТАРІ

  1. Доброго дня. коли ж нарешті іск буде готовий – питання відновлення адресної допомоги – нагляд За дитиною інвалідом .. Чи напишіть який мій номер у черзі на підготовку документів, півтора місяця минуло зі звернення . Спс

    • Доброго дня! Щоб отримати відпвідь на своє питання, вам краще звернутись до юриста, який готує вам позов. На жаль, всі наші юристи перевантажені справами, але це не означає, що ви не можете спитати, на якому етапі робота. Якщо мова дійсно про позов, то вам треба бути з юристом на зв’язку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут