ПОДІЛИТИСЯ

Знайомтеся, це Наталя Клименко з Мар’їнки. В її інтересах наші юристи направили скаргу до Європейського Суду з прав людини.

У 2015-му році внаслідок потужного артобстрілу будинок, де мешкала Наталя з чоловіком та трьома дітьми, був зруйнований. Ущент вигорів і сарай з усією худобою. Але найстрашніше: внаслідок поранення загинула найменша дитина – 5-місячна Ліля.

Наталя уже кілька років намагається отримати компенсацію за зруйноване житло. Але через відсутність правового механізму до 2 вересня 2020-го зробити це було неможливо.

Востаннє Наталя подала заяву до Військово-цивільна адміністрація міста Мар’їнка та села Побєда у вересні з проханням обстежити її будинок та визнати потерпілою для отримання компенсації. Однак результат просто шокував!

Комісія, яка виїхала на місце, визнала будинок пошкодженим, але придатним до проживання. І це при тому, що внаслідок прямого влучення снаряду опорна стіна була пошкоджена, а інші – вкрилися наскрізними тріщинами! Відремонтувати стелю неможливо, адже пошкоджені опорні конструкції, а сам будинок розташований у 2 метрах від бойових позицій.

Це просто знущання над жінкою, яка втратила найдорожче і всі ці роки намагається отримати хоча б якусь допомогу від держави!

У той же час такий результат обстеження не дивний, адже члени комісії оцінювали пошкодження «на око»! Жодних замірів зроблено не було, а проводили його не залучені фахівці, а просто працівники військово-цивільної адміністрації, які не володіють потрібними знаннями!

«Такий висновок незаконний та підлягає скасуванню!», – вважає юристка Громадської Приймальні Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ на базі ПГ «СІЧ» Ксения Онищенко, яка уже направила скаргу для оскарження акту обстеження житла.

Донецька обласна державна адміністрація відреагувала на скаргу та зобов’язала повторно обстежити будинок Наталі із залученням необхідних фахівців.

Що ж, чекаємо результатів та сподіваємося, що цього разу рішення буде справедливим та компетентним! Зверніть увагу Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Детальніше про історію родини Клименко та їхню боротьбу за справедливість можна прочитати у матеріалі ВВС – https://bbc.in/3mVQXim

Захист прав постраждалих від конфлікту здійснюється в рамках програми Агентство США з міжнародного розвитку USAID Ukraine – USAID Україна «Права людини в дії», яку реалізує УГСПЛ.

#компенсація #зруйноване_житло #правалюдини #війнанаСході #УГСПЛ #USAIDukraine #СІЧ #Дніпро

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут