ПОДІЛИТИСЯ

У листопаді 2016-го по березень 2017-го фахівці Правозахисної групи «СІЧ» брали участь у першому етапі Моніторингу спроможності судової системи в умовах гібридної війни в Україні». Моніторинг судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом на Сході України розпочато громадською організацією «Вектор прав людини» в партнерстві з членом коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» Луганським обласним правозахисним центром «Альтернатива», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

В рамках моніторингу вдалося провести моніторинг 200 судових засідань, із заповненням анкет. Проводився моніторинг судових засідань у судах, дотичних до зони проведення АТО (100 судових засідань), а також в інших судах (100 судових засідань) у справах, пов’язаних зі збройним конфліктом на Сході України, з метою перевірки дотримання стандартів статті 6 (право на справедливий суд) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

В рамах проекту фахівці ГО ПГ СІЧ – Володимир Плетенко та Юлія Полєхіна – промоніторили понад 60 судових засідань.

З кінця квітня до середини серпня 2017 року розпочався другий етап Моніторингу судових процесів в України», який реалізував Центр політико-правових реформ у співпраці з Координатором  проектів ОБСЄ в Україні. На цей раз фахівці «СІЧі» промоніторили понад 90 справ. Надавалась перевага справам, що пов’язані з війною на сході України та тим судовим справам, які пов’язані з вчиненням корупційних правопорушень.

Справи, що пов’язані з війною на сході України – це будь-які судові справи, пов’язані з війною на сході України. До цієї категорії входять справи, пов’язані з внутрішніми переселенцями, бійцями АТО (наприклад, справи щодо встановлення різноманітних пільг), судові процеси над особами, що обвинувачуються у вчиненні злочинів, пов’язаних з проведенням АТО тощо.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут