ПОДІЛИТИСЯ

З грудня 2017 по березень 2018 фахівці ГО «ПГ СІЧ» провели дослідження в рамках проекту «Моніторинг, документування порушень та захист прав цивільного населення, постраждалого від війни на Сході України». Монітори документували факти порушень прав людини в зоні збройного конфлікту на території Донецької та Луганської областей та повідомлення про факти порушень прав людини від міжнародних організацій або їхніх спеціалізованих установ – Організації Об’єднаних Націй, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Ради Європи, Європейського суду з прав людини, Міжнародного комітету Червоного Хреста, Міжнародного кримінального суду.

За даними Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні за період з 14 квітня 2014 року до 15 лютого 2018 року загинуло щонайменше 2523 цивільних осіб (не враховуючи 298 цивільних осіб, які загинули внаслідок падіння літака «MH-17» 17 липня 2014 року). Кількість цивільних осіб, які зазнали поранень у зв’язку з конфліктом, оцінюється на рівні 7-9 тисяч осіб. Якщо облік загиблих та поранених військовослужбовців на підконтрольних територіях провадиться ретельно, то облік смертей та поранень цивільних осіб державними органами не ведеться взагалі. На окупованих територіях такий облік ведеться, але опубліковані дані є суперечливими. Тому автори дослідження поставили собі за мету уточнення кількості загиблих та поранених, аналіз причин загибелі та поранень й підготовку рекомендацій з метою зменшення втрат цивільного населення. З результатами дослідження можна ознайомитись ось тут.

Автори дослідження – члени Коаліції «Справедливість ради миру на Донбасі», Луганський обласний правозахисний центр «Альтернатива», Харківська правозахисна група, Комітет захисту конституційних прав та свобод громадян. Дослідження проведено за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Державного департаменту США.

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут