ПОДІЛИТИСЯ

Правозахисниці Дніпра провели інформаційну сесію ветеранам про отримання державної допомоги.

Про це в інтерв`ю Відкритому розповіли юристки Правозахисної Групи «СІЧ» Віталія Серебрянська та Ксенія Онищенко.  Протягом шести років російсько-української війни понад 4 тисячі військових віддали своє життя за захист країни, а понад 10 тисяч – отримали поранення. Однак, опинившись на мирній території, військові часто зіштовхуються з великою кількістю перешкод, як медичного, так і юридичного характеру.

«Кожного дня до нас звертаються ветерани, бо їм, нажаль, доводиться вести бюрократичну війну, щоб отримати належну державну допомогу. Проходження ВЛК (військово-лікарської комісії), встановлення причино-наслідкового зв’язку, отримання грошової компенсації, медичне та соціальне забезпечення, отримання безоплатних ліків – це найчастіші питання з якими стикаються військовослужбовці», – говорить Віталія Серебрянська.

«Є Наказ ВЛК 402-ий, який чітко визначає що необхідно писати в причино-наслідковому зв’язку, але на практиці ВЛК часто пишуть зовсім інше і це може знижувати відсоток виплати грошової компенсації ветерана вдвічі. У випадку отримання таких важливих документів, я раджу звертатись до громадських організацій, юристів або адвокатів, яким ви довіряєте, щоб вони визначили чи вірно складено цей документ», – говорить Ксенія Онищенко.

Також говорили про питання медичного забезпечення, отримання одноразової грошової допомоги і як довести причини і обставини поранення.

Більше детально у програмі Шах і Мат:

Источник: Правозахисниці Дніпра розказали як ветеранам отримати державну допомогу | Відкритий

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут