В ДніпроОДА відбувся круглий стіл, присвячений захисту прав переселенців, постраждалих від конфлікту на Донбасі та в Криму. Майже півсотні фахівців, серед яких були і представники Правозахисної групи «СІЧ», обговорили реальні проблеми та напрямки змін в українському законодавстві. За чотири роки війни Дніпропетровщина прийняла майже 75 тис. переселенців. На захист прав цієї категорії громадян кинулися волонтери, громадськість і міжнародні партнери. Зокрема, на проекти 2018-2019 років уряд Німеччини уже виділив 2,5 млн євро. На зустрічі обговорювали, як імплементувати зарубіжний досвід допомоги переселенцям в українських реаліях.
«Конфлікт на Балканах завершився у 96-му році, проте проблеми біженців вирішуються до сих пір. Європейський суд з прав людини й понині розглядає справи, які стосуються компенсації за втрачену власність, відновлення майна. Головне, щоб Україна так само знаходила в собі сили для пошуку юридичних рішень. Європа готова ділитися досвідом», – зауважила керівник проекту Офісу Ради Європи в Україні Ганна Христова.
Про пошук юридичних рішень в складних ситуаціях говорила і юристка Громадської приймальні УГСПЛ при ГО “ПГ СІЧ” Марина Кіптіла. Зокрема, вона зазначила складність витребування документів з окупованих територій, наприклад, для підтвердження робочого стажу чи стану здоров’я переселенців, проблеми в судових розглядах питань щодо компенсації за зруйноване в результаті терористичного акту майно. А наш аналітик Віктор Філатов розповів про адаптацію українського законодавства до міжнародних норм. В результаті зустрічі учасники створили пакет законотворчих ініціатив, який передадуть до Кабміну та Верховної Ради.
*У межах проекту «Зміцнення захисту прав та свобод внутрішньо переміщених та постраждалих від конфлікту осіб на Сході України» за підтримки Європейського Союзу».