ПОДІЛИТИСЯ

Сьогодні наші правозахисники провели лекцію для майбутніх юристів-міжнародників  Університету митної справи та фінансів  на тему  «Констатація істини як основний чинник припинення гібридних війн».

«Ми здійснили  аналіз моделі перехідного правосуддя в Україні та інших державах, проаналізувавши міжнародно-правові акти і практику їхнього застосування.  Роль держави дуже важлива у відновленні порушених прав людини, констатації істини та забезпеченні принципу недопущення безкарності, на основі якого і відбувається моральна та матеріальна сатисфакція жертвам конфлікту. На приклад,  держава повинна надати гарантії винним особам у доступі до правосуддя» – розповідає Віктор Філатов, аналітик приймальні УГСПЛ на базі СІЧ

Разом зі студентами правозахисники також визначили основні джерела істини та засоби отримання та фіксації фактів про військові злочини і злочини проти миру.

«Наша лекція була присвячена принципам і напрямкам перехідного правосуддя, але окремо ми деталізували роль документування фактів, на якій базується  констатації істини. Важливо також було розглянути сутність та напрямки використання інформації, які є інструментами гібридних війн,  і окреслити значення істини у подальшому примиренні сторін та покаранні винних осіб» –  коментує Наталія Кожина,  координатора приймальні УНСПЛ  та правозахисниця ГО Правозахисна група «Січ».

 

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут