ПОДІЛИТИСЯ

Напередодні Міжнародного дня прав людини знову актуально згадати про захист найбільш активних представників громадянського суспільства. У минулому році українські правозахисники зафіксували найбільшу хвилю нападів на активістів – щонайменше 55 злочинів різної тяжкості. У 2019 році їхня кількість дещо зменшилась, але проблема безкарності та неефективності розслідувань залишається невирішеною.

Більшість резонансних справ тримаються у полі зору виключно через надзусилля громадянського суспільства. Ще одна складність – відсутність в Україні законів, що регламентують відповідальність за напади на громадських діячів, а подібні справи кваліфікуються як загально кримінальні.

У таких умовах підтримка громадських активістів з боку професійної спільноти вкрай важлива. Тому УГСПЛ запускає важливий проект правового захисту активістів та правозахисників в Україні, який спрямований на створення системного механізму правової підтримки.

Правозахисники та активісти отримають необхідну юридичну допомогу: правові консультації та супровід у судах, а також захист їхніх прав в органах державної влади. Проєкт передбачає підтримку активістів, які перебувають під загрозою, а також громадський контроль за розслідуванням кримінальних справ. Відбудеться ряд зустрічей, дискусій та круглих столів для привернення уваги до проблеми з боку суспільства за участі правоохоронних органів, юристів, правозахисників та медіа.

Тому, якщо ви як правозахисник або громадський активіст, зіштовхнулися з порушення ваших прав, можете звертатися до однієї з приймален УГСПЛ у Києві, Чугуєві, Львові, Чернігові, Одесі, Сумах, Херсоні, Черкасах та Дніпрі. Адреси: https://helsinki.org.ua/advice-centres/

Більше про ситуацію із захистом прав активістів, зокрема, про ті справи, якими займається наша організація – ви можете дізнатись у прямому ефірі телеканалу Д1 9 грудня о 19:25 за участі юристки Громадської приймальні УГСПЛ при Правозахисній групі «СІЧ», Юлії Полєхіної.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут