ПОДІЛИТИСЯ

16 квадратних метрів на сім’ю – з холодними батареями, грибком на стінах і захмарними сумами за комірне. Це – про один із гуртожитків на Дніпропетровщині, де мешкають переселенці з Донбасу. За таке житло люди мають платити півтори-дві тисячі гривень на місяць. Але грошей у них немає, тож накопичилися вже чималі борги.

Подробиці історії – у нашому матеріалі.

Будинок Тетяни Реутської в Ясинуватій підірвали бойовики. Торік вона переїхала до Синельникового. Живе в гуртожитку. Має кімнату – 16 квадратних метрів. Узимку – каже – зігрітися неможливо.

“Сплю в платке и вот в этой курточке, потому что в комнате очень холодно. Из-за того что холодно образовался грибок”, – розповідає Тетяна Реутська, переселенка.

А от рахунки за холоднечу приходять – захмарні. В опалювальний сезон – це й півтори тисячі гривень, і навіть – дві. Віддати весь свій заробіток за комуналку жінка не в змозі, платить скільки є. У підсумку – борг уже сягнув чотирьох тисяч.

“Составили такой акт, что Реутская отказывается погашать долги и подписывать акт о выселении. Вот так вот”, – занепокоєна Тетяна Реутська, переселенка.

Гуртожиток – на балансі Синельниківського професійного ліцею. Тут – 300 кімнат, проте заселені лише вісім. Борги за комуналку є у всіх. І вони тільки зростатимуть, адже плата за опалення цієї зими збільшиться удвічі – попередили людей.

“Январь месяц 1524 гривен, то есть, получается в этом году, скорее всего, будет около 3 тысяч”, – говорить Тетяна Она, донька переселенки.

Керівництво ліцею пояснює – за опалення, воду, водовідведення та квартплату переселенці сплачують залежно від площі кімнати. А от формулу, за якою люди розраховуються за світло, вигадали самі.

“120 дней они прожили, все 8 человек. – У місяці ж 31 день. – “Человеко-дней”. Допустим, 31 день, плюсуются все дни и киловатты делятся на дни. – За якими нормативами? Можливо Нацкомісія? – Це наші особисті”.

Ми спробували отримати коментар чиновників, але голова Синельниковської міськради – відмовився з нами зустрічатися. Не отримали жодної відповіді і люди, які півроку закидають скаргами і навчальний заклад, і міську владу, і обласну. Тож тепер за справу взялися правозахисники.

“Люди не могут получить субсидию на оплату, у них в комнатах должны стоять индивидуальные счетчики. По условиям проживания – они не могут этого сделать. На наш запрос, “а что было предусмотрено для того, чтобы как-то облегчить условия проживания людей”, нам ответили – город не может в это вмешиваться это собственность Министерства образования”, – заявила Наталія Кожина, правозахисник.

Юристи передали до міськради Синельникового чергову заяву з проханням – забрати гуртожиток для переселенців у Міністерства освіти в комунальну власність.

Оригінал за посиланням: http://podrobnosti.ua/2268005-holodn-batare-zahmarna-komunalka-jak-pereselentsjam-na-dnpropetrovschin-rozrahovujut-komunaln-platezh.html?fbclid=IwAR3Ndu84GILKDV46yc_LIvkTfAPj2CrX4lXJy93vYkPRqh7CM_LkhMmwQYY

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут