ПОДІЛИТИСЯ

Дискутували, дивувались, досліджували. Сьогодні в Університет митної справи та фінансів ми провели панельну дискусію для майбутніх юристів на тему “Міжнародне гуманітарне право в умовах збройного конфлікту”.

Це суха назва, але за нею ховаються сотні й тисячі трагічних доль. Приміром, сім’ї, у якої вибухом знищене усе майно, або колишнього полоненого, який не може знайти роботу через травми, отримані в полоні…

Це була не суха теорія, а живий досвід правозахисників, які щодня зіштовхуються з різноманітними викликами. Ми говорили про те, як захистити цивільне населення в умовах конфлікту, на що сподіватись колишнім заручникам та як застосовувати міжнародні норми на практиці.

Також – показали студентам наш документальний фільм «Полонені» про Михайла Нігматулліна, який провів у полоні бойовиків 171 день. Це прониклива сповідь героя, який після звільнення, зіштовхнувся з новими випробуваннями. Студенти дізнались, що екс-заручники в Україні (а їх уже понад 3200 осіб) не мають окремого статусу та соціального захисту з боку держави. До того ж досі в полоні бойовиків лишаються 103 людини.

Ми побачили в очах студентів живий інтерес, тому домовились й надалі проводити подібні дискусії – уже на інші гострі теми, що стосуються правового захисту населення в умовах збройного конфлікту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут