ПОДІЛИТИСЯ

Чи відключать 240 переселенців Павлограду від електропостачання? Це питання досі відкрите. 240 мешканців транзитного містечка з січня платять за комуналку втричі більше, аніж до нового року – 1450 грн. за людину. У той же час загальний борг уже складає 225 тисяч гривень…

За останній місяць переселенці кілька разів мітингували біля стін міської ради. Однак сьогодні обидві сторони спробували домовитися за столом переговорів за ініціативи наших юристів та правозахисників Громадської приймальні УГСПЛ у Дніпрі при ГО “Правозахисна група “СІЧ”.

Ситуація вкрай складна. На мешканцях – величезні борги, а саме модульне містечко у критичному стані: за 4 роки ґрунти просіли, металева обшивка прогнила, дах протікає – і це може призвести до трагедії.

Світлина від Правозахисна Група "СIЧ".

Перше, що вдалося правозахисникам – переконати місцевих комунальників замінити старі електролічильники. Це на 30% знизить вартість електроенергії. До того ж нам пообіцяли, що процедура фіксації показів лічильників буде більш прозорою, а мешканці нарешті отримуватимуть платіжки з усіма розрахунками.

По-друге, завдяки зацікавленості обох сторін, вдалося домовитися про реструктуризацію боргу до початку нового опалювального сезону. І це ще не все. Люди зможуть розраховувати на компенсацію суми, якої не вистачає на оплату комуналки, але не платити – не вийде. Найбільш злісних боржників відключатимуть від електроенергії в індивідуальному порядку.

Світлина від Правозахисна Група "СIЧ".

І останнє – депутати міської ради направлять листа до Міністерства з тимчасово окупованих територій та уряду з проханням звернути увагу на проблеми транзитного містечка: допомогти зменшити тарифи для ВПО та виділити кошти на ремонт будиночків.

Принаймні, у нас вийшов конструктивний діалог. А що буде далі – покаже час…
Наталья Кожина Volodymyr Pletenko Юрий Штепенко Ольга Волинська

#Права_людини_в_дії #переселенці #ВПО #USAID #УГСПЛ #СІЧ#Дніпро

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут