ПОДІЛИТИСЯ

Для усіх, хто слідкує за долею добровольця-розвідника 74-го батальйону Андрей Каганский. Учора, 23 січня, Апеляційний суд Дніпропетровської області залишив без змін рішення Новокодацького суду, який дав бійцеві 8 років позбавлення волі за, начебто, нанесення тяжких тілесних ушкоджень, які призвели до смерті.

Навіть неозброєним оком було видно, що вирок проти діючого військовослужбовця був склепаний нашвидкуруч, а розслідування проведене з грубими порушеннями. Адвокати Андрія категорично не згодні з рішенням суду і будуть подавати касацію.

Вони вважають, що Апеляційний суд повинен був закрити провадження за відсутністю доказів вини Каганського, адже усе обвинувачення базується на показах одного-єдиного свідка, який є зацікавленою стороною та на словах дружини потерпілого.

Нагадаємо, Андрієві 36. Він родом з Дніпра і пішов на війну добровольцем. Служив розвідником за контрактом. Жодних дорікань з боку командуванням до нього не було, але усе життя перевернулося 7 січня 2016-го. Що трапилось у той день крок за кроком вивчала журналістка Iryna Tsebermanovs’kahttp://i-ua.tv/index.php?newsid=14531

У військового не було жодного мотиву для скоєння злочину, а його алібі підтвердив замполіт. Він свідчив, що у зафіксований момент злочину Андрій був у казармі, але до слів військового не прислухались. До того ж справу розвідника мав розслідувати прокурор військової, а не звичайної прокуратури. Грубе порушення – і відсутність Постанови про призначення прокурора у кримінальному розслідуванні, а без цього документу – всі дії прокурора вважаються незаконними.

Найсумніше, що за 3 роки під вартою у Андрія виник цукровий діабет та ішемічна хвороба серця, які прогресували через відсутність належного лікування.

То що ж буде далі? Суд постановив перерахувати термін ув’язнення Андрія, застосувавши Закон Савченко: один день за два. Тож шість років із 8-ми – йому зарахували, як відбуте покарання. Тепер адвокати військового зможуть клопотати про дострокове звільнення. А от що робити із заплямованим іменем? За нього адвокати Андрія налаштовані ще поборотися. Вони переконані, що Касація стане на бік бійця і він буде реабілітований.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут