ПОДІЛИТИСЯ

8 років позбавлення волі з врахуванням день за два перебування у СІЗО. Такий вирок виніс Ленінський Суд Дніпра – добровольцю, розвіднику 74-го батальону Андрей Каганский. Нагадаємо, Андрія звинуватили у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до смерті людини. Однак навіть неозброєним оком видно, що вирок склепаний нашвидкуруч, до того ж порушує основоположні права людини на справедливе розслідування та норми української Конституції.

Як видно з матеріалів справи, у військового не було жодного мотиву для скоєння злочину. Його алібі (перебування у казармі) було підтверджене командиром роти – однак суддя не прийняв його до уваги. Натомість усе обвинувачення базується на показах єдиного свідка, який є зацікавленою стороною у справі та дружини потерпілого. Директор ГО ПГ “СІЧ” Dmytro Reva намагався взяти Андрія на поруки, але усі клопотання суддя відхилив. Детальніше про це ми писали раніше, адже слідкуємо за судовим процесом від самого початку -https://www.facebook.com/pgsich/posts/2039804676275879

Прокуратура, на думку адвоката Олега Бондаря, вчинила неприпустиму помилку: не була видана постанова про призначення прокурора. Без цього документу – всі дії прокурора в кримінальному провадженні є незаконними, а розгляд судом обвинувального акту – неприпустимий. На підтвердження адвокат надав Постанову Верховного Суду України від 19.04.2018 року, в якій чітко зазначено, що за наявності подібного порушення єдиний вихід – закриття кримінального провадження. Однак суддя Ігор Нощенко, правову позицію Верховного Суду України – проігнорував.

І останнє, на що не раз звертали увагу і адвокати, і правозахисники – справу розвідника за всіма правилами мала б розслідувати Військова прокуратура, адже Андрій – український військовий, але таке клопотання теж залишилося без уваги. Далі – продовження боротьби за справедливий вирок уже в Апеляційному суді.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут